20rokov cover

Pamätáte si Jopa? Pozrite sa, ako sa od čias hitparády Deka zmenil

11. 08 2016 10:00 | Kamil Konkoľ
deka.jpg
  Foto: Markíza

Koncom 90. rokov patril k najobľúbenejším televíznym tváram.

Časy, keď ešte neexistoval YouTube a hudobní nadšenci museli čakať na premiéry videoklipov v televízii, sú dávno preč... K najobľúbenejším hudobným rebríčkom patrila svojho času Deka, ktorú možno poznáte aj pod názvom Deka hity.

Deka Halčáková Muller.jpg
Foto: Markíza
 

Jopo Poláček
Foto: Markíza
 

Jopo
Foto: Markíza
 

Kto nemal MTV, v sobotu sledoval Markízu. Prvou moderátorkou hitparády bola herečka Slávka Halčáková, ktorú neskôr vystriedal Jozef ´Jopo´ Poláček. Patril k najvýraznejším televíznym tváram konca 90-tych rokov. Takto vyzerá Jopo dnes. Je šťastne ženatý s kubánskou speváčkou Glendou Lopez, s ktorou ma 5-ročného syna.

jopo.jpg
Foto: súkr. archív
 

Po necelých desiatich rokoch reláciu Deka vystriedala nová s názvom Music One. Tvorcovia ju doplnili o hudobné reportáže či pozvánky na koncerty. Po tom, čo spevák Robo Mikla v Markíze skončil, relácia hľadala nového moderátora.

Hitbox Nizlove.jpg
Foto: Markíza
 

Televízia oslovila šiestich známych moderátorov, no ani s jedným sa v tom čase nedohodla. Ďalšie rovnako úspešné hudobné relácie boli aj Hitbox so sestrami Nízlovými alias Twiins. Možno si spomínate aj na Slávici na ulici s Jožom Pročkom či ďalšiu hudobnú reláciu Kuul Klub, ktorá sa vysielala v neskorých nočných hodinách.

 

Sme už 20 rokov spolu. Ďakujeme!

Sledujte najsledovanejšiu televíziu Slovenska aj na Facebooku. Kliknite sem a staňte sa fanúšikom TV Markíza.

TV Markíza je aj na Instagrame. Sledujte nás a majte všetky zákulisné informácie a fotografie medzi prvými.

Najsledovanejšia ranná relácia na Slovensku. Sledujte Teleráno aj na Instagrame a vstávajte s nami každý pracovný deň po 6.00 h.  

Úspešná šou Tvoja tvár znie povedome na Facebooku. Staňte sa našim fanúšikom a poďte s nami do zákulisia hviezdnych premien.

Aktuálne informácie zo sveta, zahraničia, športu aj šoubiznisu. Klikajte na náš spravodajský portál a majte všetky užitočné informácie pokope.